Wystawy

Wystawa ilustracji Janusza Grabiańskiego w Gdańsku

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku (ul. Korzenna 33/35) zaprasza w piątek 14 stycznia br. o godz. 18:00 na wernisaż wystawy “Cudowna podróż z Januszem Grabiańskim”.


Unikatowa wystawa ilustracji Janusza Grabiańskiego (1929-1976) prezentuje oryginały prac artysty wykonane do książek: Cudowna podróż Selmy Lagerlöf i Zielony kałamarz Franciszka Fenikowskiego. Artysta powszechnie znany pokoleniom Polaków, choćby z nowszej wersji Elementarza Mariana Falskiego, czy Rogasia z Doliny Roztoki i kilkuset innych książek przez niego opracowanych graficznie pozostaje nieustannie jednym z największych mistrzów ilustracji. Możliwość obejrzenia oryginałów jego prac z bliska stanowić będzie zapewne dla czytelnika w każdym przedziale wiekowym absolutną radość.

Dzięki uprzejmości Joanny Grabiańskiej, wdowy po artyście, NCK pokaże oryginały prac artysty. Pani Joanna będzie również gościem wernisażu.

Wystawa czynna będzie do 8.02.2022 w godzinach 9:00-18:00.


Janusz Grabiański: artysta grafik, ilustrator książek i serii wydawniczych, projektant plakatów, kart i znaczków pocztowych. Główny nurt jego twórczości stanowiły ilustracje do książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Urodził się 24 lipca 1929 roku w Szamotułach, zmarł 20 października 1976 roku w Warszawie.

Więcej informacji: FB
Strona NCK

(info Agnieszka Dziewulska)


Dodaj komentarz