Konkursy Różne

Nagrody Małego FENIKSA 2022 przyznane

Podczas konferencji prasowej, we wtorek 27 września w Sali Kinowej na Zamku Królewskim w Warszawie ogłoszono laureatów tegorocznej edycji Nagrody Małego FENIKSA dla osób i instytucji, które mogą poszczycić się największymi dokonaniami na polu promocji książek i wartości chrześcijańskich, katolickich, religijnych w mediach i na innych płaszczyznach.
Decyzją zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich do tego grona dołączyli:

„Rycerz Niepokalanej”
Najstarszy katolicki tytuł prasowy w Polsce obchodził w tym roku jubileusz 100. rocznicy ukazania się pierwszego numeru. Periodyk, którego pierwszym redaktorem naczelnym był święty o. Maksymilian Kolbe pełnił misję pogłębiania i umacniania wiary na rzecz kolejnych pokoleń Polaków.
Największy rozkwit miesięcznika przypadł na lata 30. XX wieku, kiedy nakład pisma dochodził do poziomu 800 tys. egz. W okresie PRL „Rycerz Niepokalanej” zniknął na blisko 30 lat. Powrócił w 1981 r. i w kolejnych latach odegrał istotną rolę w procesie zmian polityczno-społecznych, których finałem były zmiany ustrojowe roku 1989.
Współcześnie „Rycerz Niepokalanej” za pośrednictwem prostego, bezpośredniego przekazu kształtuje sumienia, wychowuje – ukazuje miłość i potęgę Maryi. Jednocześnie w prostych słowach nieustannie pobudza do ufności Bogu przez Niepokalaną.

PandaTV
Akademicka telewizja internetowa funkcjonująca w ramach działań realizowanych przez Uniwersyteckie Centrum Badań Wolności Religijnej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zespół PandaTV.pl to entuzjaści i pasjonaci, dla których video w Internecie nie ma tajemnic. Telewizja stanowi odważną odpowiedź na znaki i wyzwania dzisiejszych czasów – na dynamicznie rosnącą potrzebę istnienia i promowania dobrych wartości w cyberprzestrzeni, za pośrednictwem szybko postępującej dominacji mediów społecznościowych i dynamicznie rozwijających się mediów lokalnych. PandaTV odważnie podbija świat mediów elektronicznych, które nie mają dla niej żadnych tajemnic.

Festiwal „Chrześcijańskie Granie”
Festiwal „Chrześcijańskie Granie” to cykliczna impreza organizowana od ponad 10 lat przez fundację o tej samej nazwie. Najważniejszym celem projektu jest ewangelizacja poprzez popularyzację muzyki chrześcijańskiej. Aktywność ta koncentruje się zwłaszcza na dziele promocji młodych, dopiero debiutujących wykonawców. Wśród dotychczasowych laureatów tej inicjatywy są m.in.: zespół Love.Story z Magdaleną Frączek, StronaB, Soudaron, czy Iwona Janicka. Festiwal pełni rolę jednego z najważniejszych katalizatorów do rozwoju polskiej sceny muzyki chrześcijańskiej.

Katolicka Inicjatywa Kulturalna – Kołobrzeg
Stowarzyszenie istnieje od 2007 roku. U podstaw jego działalności dominuje świadomość potrzeby „pracy u podstaw” w dziedzinie ducha i budowania wspólnoty myśli, przekonań i wartości.
W swoim dorobku ma organizację ponad stu przedsięwzięć, również o zasięgu ogólnopolskim, które trwale wpisały się w zachodniopomorski pejzaż kulturalny, jak: Ogólnopolski Przegląd Twórczości Zbigniewa Herberta „Herbertiada”, Dni Rotmistrza Pileckiego, misteria papieskie w rocznicę wyboru i śmierci św. Jana Pawła II, czy Tydzień Kultury Chrześcijańskiej.
Od 15 lat organizuje i promuje przedsięwzięcia artystyczne i kulturalne, które odwołują się do uniwersalnych i oczywistych wartości Prawdy, Dobra i Piękna, adresowanych do ludzi poszukujących autentycznych i szlachetnych wzruszeń.
(źródło SWK)

One thought on “Nagrody Małego FENIKSA 2022 przyznane

Dodaj komentarz