Organizacje branżowe Różne

5. urodziny kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek” – zaproszenie na konferencję

W tym roku kampania społeczna Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” obchodzi 5. urodziny. W ramach programu podarowano już blisko 4 000 000 Wyprawek Czytelniczych dla niemowląt, przedszkolaków i pierwszoklasistów!


Z tej okazji 15–16 listopada 2022 r. odbędzie się konferencja w Bibliotece Narodowej w Warszawie. Do udziału w wydarzeniu mogą się zgłosić bibliotekarze i bibliotekarki (z bibliotek publicznych i szkolnych) uczestniczący w projekcie „Mała książka – wielki człowiek” oraz edukatorzy i animatorzy promujący czytelnictwo wśród najmłodszych czytelników.

W programie konferencji przewidziane zostały spotkania ze znakomitymi gośćmi, wykłady, warsztaty i panele dyskusyjne, które będą świetną okazją do wymiany doświadczeń i rozmów na temat przyszłości i rozwoju naszego projektu. Pięciolecie kampanii uświetni także polsko-ukraińską wystawą pt. „Czytanie relacji” z ilustracjami z książek dla dzieci oraz koncertem zespołu Piwnica św. Norberta.

Aby wziąć udział w konferencji, należy poprawnie wypełnić formularz zgłoszeniowy. Rekrutacja już ruszyła i będzie otwarta do 10 października 2022 r. Udział w konferencji jest darmowy, a uczestnicy mają zapewniony nocleg. Liczba miejsc jest ograniczona.


Mała Książka – Wielki Człowiek – ogólnopolska kampania społeczna, której celem jest zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.
Kampania rozpoczęła się we wrześniu 2020 roku i trwa nadal. Udział w projekcie jest bezpłatny.

(źródło: Instytut Książki)

Dodaj komentarz