Festiwale literackie Kiermasze książek Targi, festiwale

VII Festiwal Książki w Opolu za nami – wydarzenie było rekordowe!

VII Festiwal Książki w Opolu za nami. A oto informacja nadesłana przez jego organizatora – Fundację Fabryka Inspiracji PL.

VII Festiwal Książki w Opolu za nami – wydarzenie było rekordowe pod każdym względem!
Siódma edycja Festiwalu Książki Opole już za nami – emocje jeszcze nie opadły, a z różnych stron Polski już docierają do nas informacje, że jest to najlepsze wydarzenie literackie w kraju.

Na trzy dni Plac Wolności w Opolu zamienił się w piękne miasteczko literackie. Gościliśmy ponad stu wydawców z całego kraju, najpopularniejszych pisarzy, a także licznych artystów. Przez cały weekend Opole żyło pasją czytelniczą, uczestnicy mieli okazję brać udział w ponad siedemdziesięciu spotkaniach z autorami na scenie oraz na stoiskach wydawców, odbyły się liczne warsztaty dla najmłodszych czytelników – jakość wszystkich wydarzeń festiwalowych potwierdza rekordowa frekwencja. Każdego dnia festiwal kończył się koncertem podkreślającym wyjątkowy i unikatowy charakter targów – łączenie literatury z muzyką. Tegoroczna edycja zaskoczyła nowościami takimi jak Panel Young Adult czy spotkania autorskie „Zbrodnia na pokładzie” odbywające się na statku. Wszystkie te elementy pozwoliły osiągnąć wspaniały efekt, o czym świadczą opinie naszych gości:

Aleksander Kwaśniewski: Na Festiwalu Książki w Opolu jest wspaniale, są znakomici autorzy, świetne książki, cudowni czytelnicy i znakomita atmosfera!

Na Festiwal Książki warto przyjechać, ponieważ są tu ludzie, którzy czytają. Czytanie książek jest najlepszą rzeczą jaką można dla siebie zrobić, dla swojego serca, dla swojej wyobraźni, dla swojego intelektu – dodaje Natalia de Barbaro.

Remigiusz Mróz: W Opolu jest najlepszy festiwal książkowy na świecie, na który zapraszam co roku. Jestem tu już siódmy raz i mam zamiar tu być jeszcze myślę co najmniej 97 razy! Polecam!

Wydawnictwo AGORA: Opolski Festiwal Książki tradycyjnie wyłamuje się ze schematów i w cieniu największych branżowych eventów świeci pełnym blaskiem! Specyficzna atmosfera i urokliwy klimat miasta sprawiają, że co roku przyjeżdżają tu Autorzy z najwyższej półki a wydawcy i czytelnicy z utęsknieniem czekają na kolejne edycje festiwalu. W tym roku frekwencja przerosła oczekiwania chyba wszystkich zainteresowanych, dlatego już nie
możemy doczekać się kolejnej edycji!

Wydawnictwo ZNAK: Wydarzenie było absolutnie wspaniałe i emanowało niezwykłą energią, która wprowadziła wszystkich w niesamowity nastrój. Przez cały czas trwania festiwalu czuć było profesjonalizm i zaangażowanie organizatorów oraz wolontariuszy. Dziękuję Organizatorom ich starania i profesjonalizm, które przyczyniły się do tworzenia tego wyjątkowego wydarzenia, a my jesteśmy dumni, że mogliśmy być jego częścią. Już nie możemy się doczekać następnego festiwalu!

Judyta Gralka – Wiceprezeska Fundacji Fabryka Inspiracji PL i organizatorka Festiwalu Książki w Opolu również chwali rekordową pod każdym względem edycję: Tegoroczna edycja przerosła nasze oczekiwania pod każdym względem. Festiwalowe emocje jeszcze nie opadły, a już docierają do nas liczne głosy, że Festiwal Książki Opole jest najlepszym literackim wydarzeniem w Polsce.

Bartosz Mazurkiewicz – Prezes Fundacji Fabryka Inspiracji PL: Kolejny raz Opolanie udowodnili, że wyznaczają literackie trendy, za co serdecznie dziękujemy. Jesteśmy również niezmiernie wdzięczni Partnerom Strategicznym Miastu Opole, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, Lasom Państwowym, a także naszym Sponsorom: Bank Gospodarstwa Krajowego, Zing, Igepa, Saltadis, Energetyka Cieplna
Opolszczyzny SA.

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że Opole po raz kolejny zapisało się w pamięci uczestników festiwalu jako miejsce, które słynie z promocji czytelnictwa oraz pielęgnowania zamiłowania do kultury. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, a partnerem strategicznym Miasto Opole.

Dodaj komentarz