Konkursy Najlepsze książki/plebiscyty

VI edycja Pomorskiej Nagrody Literackiej „Wiatr od morza” – laureaci

20 październiku 2023 roku, podczas gali w Centrum Św. Jana w Gdańsku, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk ogłosił werdykt VI edycji Pomorskiej Nagrody Literackiej „Wiatr od morza”. Literacki debiut Wiktorii Bieżuńskiej Przechodząc przez próg, zagwiżdżę został wybrany Literacką Książką Roku. Poruszający i zaangażowany reportaż Na oczach wszystkich. Historia przypadku polskiego Fritzla Katarzyny Włodkowskiej zwyciężył w kategorii Pomorska Książka Roku. Gdańskiego pisarza, historyka i znawcę teatru Mieczysława Abramowicza uhonorowano za całokształt pracy twórczej. Niepowinność Pawła Radziszewskiego otrzymała Nagrodę Czytelników.

Pomorska Nagroda Literacka „Wiatr od morza”, najmłodsze wyróżnienie Samorządu Województwa Pomorskiego w dziedzinie kultury, powstało by honorować wysokiej jakości teksty literackie, reporterskie i badawcze, które tematyką lub osobą autorów związane są z naszym regionem. Wyróżnienie od sześciu lat zachęca mieszkańców Pomorza do sięgania po wartościowe nowości – i do czytania w ogóle.

Fundatorem Nagrody jest Samorząd Województwa Pomorskiego, jej operatorem jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku.

(źródło: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku)

One thought on “VI edycja Pomorskiej Nagrody Literackiej „Wiatr od morza” – laureaci

Dodaj komentarz