poligrafia - różne

Obchody 30-lecia działalności Korporacji Poligrafów Poznańskich SIMP w Zamku Królewskim w Rydzynie

24.02.2024 w Zamku Królewskim w Rydzynie odbyła się konferencja związana z 30-leciem działalności Korporacji Poligrafów Poznańskich SIMP.

A oto informacja dotycząca tego wydarzenia nadesłana przez Polską Izbę Druku:


24.02.2024 Polska Izba Druku miała przyjemność brać udział w konferencji związanej z 30-leciem działalności Korporacji Poligrafów Poznańskich SIMP.

Uroczystość otworzyła prezes Stowarzyszenia Lidia Matuszak, która w kilku słowach przypomniała historię KPP. Zgromadzonych powitał też Prezes Zarządu Głównego SIMP, pan Tomasz Chmielewski – dziekan Wydziału Mechaniki Politechniki Warszawskiej.

Następnie wręczono nagrody dla zasłużonych członków. Mieliśmy też okazję wysłuchać ciekawej prelekcji Edwarda Grześkowiaka zatytułowanej „Moje życie poligrafia”. Pan Edward specjalnie na to wydarzenie przygotował bardzo interesującą publikację, którą każdy uczestnik otrzymał w formie broszury pt. „Jednodniówka poligraficzna”. Bardzo ciekawy był również referat pani Małgorzaty Jakubowskiej z Wydziału Mechaniczno-Technicznego z Politechniki Warszawskiej „Elektronika drukowana wytwarzana metodami nowoczesnej poligrafii” oraz wykład na temat cieków wodnych krajobrazu wielkopolskiego pana Przemysława Biskupskiego z Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej

Polską Izbę Druku reprezentowały dyrektor Małgorzata Olszewska-Nowicka oraz Agnieszka Mysiorek. W panelu przeznaczonym dla Izby przybliżyłyśmy działalność Izby, omówiłyśmy zakres prac nad X edycją raportu „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce” oraz zachęciłyśmy zebranych do uczestnictwa w naszych wydarzeniach i do członkostwa w Izbie.

Cieszymy się, że udało nam się zachęcić zebranych do wsparcia naszego projektu wysłania studentów na targi poligraficzne drupa. Dziękujemy!!!

Ten pełen wrażeń dzień zakończyliśmy wisienką na torcie. Dyrektor Zamku Zbigniew Szukalski w niesamowity sposób przybliżył nam jego historię na tle wydarzeń w Polsce i Europie i oprowadził po jego pięknych wnętrzach.

Dziękujemy serdecznie za gościnę.

(info PID)

Dodaj komentarz