Listy bestsellerów Rynek wydawniczy

Lista bestsellerów hurtowni Motyle Książkowe – pierwsza połowa grudnia 2020

Na liście bestsellerów hurtowni Motyle Książkowe za pierwszą połowę grudnia trzy nowości, jeden powrót na listę, jedna książka zachowała swą pozycję,  dwa awanse i trzy spadki.  


Na pierwsze miejsce powraca Mój szef Melissy Dorwood (wyd. Melissa Dorwood) – romans biurowy, który ponoć może rozpalić zmysły czytelników, rozmiękczyć serce i rozbawić do łez.


Na miejsce drugie spada Dziadek i niedźwiadek. Historia prawdziwa Łukasza Wierzbickiego (Wydawnictwo Pointa) – sympatycznie i prosto opisane losy niedźwiedzia Wojtka – czworonożnego przyjaciela żołnierzy z Armii Andersa. Przebył z nimi cały szlak bojowy przez Iran, Irak, Palestynę, Egipt do Włoch, brał udział w bitwie pod Monte Cassino, pomagał nosić ciężkie skrzynie z amunicją, dzięki czemu został uwieczniony w oficjalnym emblemacie 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii 2. Korpusu Polskiego.


Na miejsce trzecie awansuje z ósmego Wiele do stracenia Marka Marcinowskiego (wyd. Anatta) – sensacyjna książka, która przekonuje nas, że “w świecie napędzanym żądzą pieniądza nie ma miejsca dla słabych”.
Andrew Freshet sądzi, że złapał szczęście za ogon. Pnie się po szczeblach kariery w jednym z nowojorskich banków inwestycyjnych. Nic nie wskazuje na to, że zwykły służbowy wyjazd do Sierra Leone zamieni jego życie w rozpędzony rollercoaster.
Powieść Marka Marcinowskiego to sensacja z prawdziwego zdarzenia: nieoczekiwane zwroty akcji, intrygi, śmiertelnie niebezpieczna gra, gigantyczne inwestycje, a w ich tle miłość, która w podbramkowej sytuacji przypomina, że jeszcze nie wszystko stracone.


Na czwartym pierwsza nowość – Gaja Karoliny Wójcik (wydawca: Karolina Wójcik), trzeci tom serii “Powrót”.
Gaja wychowywała się w atmosferze skrzętnie skrywanych przed światem tajemnic, omawianych jedynie szeptem nad jej głową. Była świadkiem przemocy, a potem nauczyła się żyć w domu, w którym jedynie pozornie zapanował spokój. Wydawało jej się, że może ufać rodzicom i mieszkającym w domu obok Sianeckim. Jednak najbardziej ranią ją najbliżsi. Kiedy więc musi się zmierzyć z najtrudniejszym momentem w jej życiu, zostaje sama.
Ernest, nie mogąc poradzić sobie z własnymi demonami przeszłości, odpycha dziewczynę od siebie. Czy uczucie, jakie połączyło Ernesta i Gaję przetrwa tę trudną próbę? Czy mogą sobie nawzajem zaufać? Czy tragedie, jakie miały miejsce w ich domach, rozdzielą ich na zawsze?


Na piątym znany nam już z listy październikowej poradnik  Jak zdać maturę z matematyki na poziomie podstawowym Dariusza Kulmana (wyd. Elimat)


Masoneria 2020… Stanisława Krajskiego (Wydawnictwo św. Tomasza z Akwinu) spadła o dwa oczka – miejsce szóste.
W tej książce wziął pod lupę autor wziął masonerię i jej działania nie tylko na terenie Polski, ale i innych krajów świata. Autor, analizując sposób dochodzenia do bogactwa, a w konsekwencji wpływania na światową politykę, takich finansowych potęg, jak rody Medyceuszy, Fuggerów czy Rothschildów, ujawnia mechanizmy rządzące światowym biznesem, który ma strategiczny wpływ na politykę poszczególnych państw.


Powieść W paszczy lwa Melisy Bell, (wydawca: Melisa Bell) utrzymała swą pozycję.
O czym książka?: Catherine od dziecka żyje w cieniu olśniewającej siostry, do której nieustannie porównuje ją matka. Pewnego dnia dziewczyna spotyka na swojej drodze dużo starszego, przystojnego oficera, lorda Nicolasa Devona, dla którego zupełnie traci głowę.
Gdy z jego powodu doświadcza publicznego upokorzenia, decyduje się na drastyczną metamorfozę. Nowy wizerunek i większa pewność siebie mają pomóc jej w zdobyciu upragnionego mężczyzny i utwierdzeniu swojej wartości…


O jedno miejsce, na ósme, spadła Tech. Krytyka Środowiska Technologicznego Jana Białka (wydawnictwo Garda) – problematyka wdrażania do 2040 roku nowych technologii i powstającego w związku z tym ewolucyjnego środowiska technologicznego, mechanizacja człowieka i środowiska naturalnego. Zrozumienie tych zagadnień jest niezwykle istotne, gdyż ekspansja środowiska technicznego bezpowrotnie zmieni człowieka i całe środowisko naturalne.


Na dziewiątym druga nowość na liście Brtuno Karoliny Wójcik (wydawca: Karolina Wójcik), pierwszy z trzech tomów serii “Powrót”.
Poznajmy w nich losy kilkorga bohaterów – ich piekło rodzinne w czasach, gdy byli dziećmi, a następnie wpływ wydarzeń, których byli świadkami i uczestnikami w dzieciństwie, na ich dorosłe życie. Portrety tak zwanych dobrych, przykładnych rodzin, które do perfekcji opanowały stwarzanie pozorów, ukrywając ciągnący się latami horror przemocy domowej, zaniedbywania dzieci czy problemów alkoholowych. Wraz z powrotem Bruna do domu wracają mroczne i skrywane przez dziesięć lat sekrety. Co tak naprawdę wydarzyło się w dwóch sąsiadujących ze sobą domach?


Pierwszą dziesiątkę zamyka trzecia nowość na liście -reporterski zbiór 27 śmierci Toby’ego Obeda (wyd. Dowody na Istnienie) Joanny Gierak-Onoszko, zwycięzca tegorocznej Nagrody Nike Czytelników.
Joanna Gierak-Onoszko spędziła w Kanadzie dwa lata, sprawdzając, co ukryto pod tamtejszą kulturową mozaiką. W swoim reportażu autorka kreśli obraz Kanady, który burzy nasze wyobrażenia o tym kraju. 27 śmierci Toby’ego Obeda to reporterska opowieść o winie i pojednaniu, zbrodni bez kary i ludziach, którzy wymykają się przeznaczeniu.

(źródła – m.in. strony internetowe wydawnictw)

One thought on “Lista bestsellerów hurtowni Motyle Książkowe – pierwsza połowa grudnia 2020

Dodaj komentarz