Listy bestsellerów Rynek wydawniczy

Lista bestsellerów hurtowni Motyle Książkowe – luty 2022

Na pierwszej w tym roku liście bestsellerów Motyli aż 4 nowości i trzy powroty na listę. Na miejscu pierwszym utrzymał się Koniec pieniądza papierowego Rolanda Baadlera (wyd. DeReggio).1. Nowość na liście i od razu na pierwszym miejscu – Kuchnia towarzyska i uczuciowa Anda Rottenberg i przyjaciele (wyd. A-5): Znawczyni sztuki współczesnej, Anda Rottenberg, zaprasza przyjaciół do wspólnej, bardzo pożytecznej zabawy dzielenia się ulubionymi przepisami i uwagami o gotowaniu. W zabawie biorą udział artyści, pisarze, aktorzy, politycy. Ale uwaga!  wszyscy traktują temat bardzo poważnie, przepisy są dopracowane i wzięte prosto z życia, ich autorzy tak właśnie gotują. I choć już od dawna jesteśmy obeznani z kuchniami świata,  jesteśmy też bardzo przywiązani do tego, co gotowały nasze mamy i babcie. Nieobce nam krewetki, mule, avocado, ale bardzo lubimy też buraki i kapustę, kluski i pączki, pieczemy chleb i ciasta. To, co gotujemy, to efekt naszych podróży i bardzo silnych wpływów tradycji rodzinnych.


2. Awans z miejsca piątego, książka, która od wielu miesięcy pojawia się na liście Motyli Książkowych – TECH. Krytyka Środowiska Technologicznego, Jan Białek (Garda): Problematyka wdrażania do 2040 roku nowych technologii i powstającego w związku z tym ewolucyjnego środowiska technologicznego, mechanizacja człowieka i środowiska naturalnego. Zrozumienie tych zagadnień jest niezwykle istotne, gdyż ekspansja środowiska technicznego bezpowrotnie zmieni człowieka i całe środowisko naturalne.


3. Kolejna nowość: Nikt tak nie tańczył, jak mój dziadek, Kateryna Babkina (Warsztaty Kultury w Lublinie) : seria opowiadań ułożonych w jedną historię pięciu rodzin, których dzieci spotykają się w szkole 1 września w pierwszym roku niepodległości Ukrainy i pozostają przyjaciółmi na całe życie.


4. Choroba refluksowa przełyku. Dieta i jadłospisy, praca zbiorowa (EscapeMagazine.Pl): e): Refluks żołądkowo-przełykowy (ang. gastroesophageal reflux disease – GERD) to zarzucanie treści żołądkowej do przełyku powodujące pogorszenie jakości życia chorych i (lub) uszkodzenie nabłonka przełyku. Choroba refluksowa przełyku (GERD) zalicza się do jednej z najczęstszych chorób przewodu pokarmowego w krajach wysoko rozwiniętych. Dieta pomagaa w leczeniu tej dolegliwości.


5. Powrót na listę: Proroctwo królowej Saby, czyli proroctwo Michaldy, Michalda (Armoryka): Proroctwo Michaldy opowiada między innymi o nadchodzących dniach ostatecznych, znakach końca świata i podaje wskazówki jak je rozpoznać. Proroctwo jest poprzedzone obszernym wstępem wyjaśniającym co to są proroctwa, kim są prorocy.


6. Nowość Ściana, J. Harrow (Imagine Books): : Dwa mieszkania, dwoje diametralnie różnych ludzi. Dzieli ich jedna ściana, a łączy coś, z czego nie zdają sobie sprawy…


7. Nowość – Nienasycenie, Karolina Kaczyńska-Piwko (Imagine Books): Grudzień. Zamiast kolęd słychać doniesienia o tajemniczych morderstwach.
Para śledczych próbuje ustalić, czy po stolicy faktycznie krąży seryjny zabójca. Komu zależało na śmierci studentki, polityka, czy sędziego? Gdy w tle pojawia się wątek homoseksualny, sprawa komplikuje się jeszcze bardziej.
Kto tak naprawdę rozdaje karty, gdy przy stole siedzi rząd, Policja, a nawet Kościół? Kraj toczy gangrena układów, a korupcja ma się świetnie.


8. Nowość – Pieśń Nilu, Hannah Fielding (London Wall Publishing): Pod rozgrzanym, pustynnym niebem kryje się piękno, pokusa… i niebezpieczeństwo.
Luksor, 1946 rok. Kiedy młoda pielęgniarka, Aida El Masri, wraca z ogarniętego wojną Londynu do rodzinnej posiadłości w Egipcie, jest gotowa stawić czoła czekającym ją wyzwaniom. Minęło osiem lat, odkąd ojciec Aidy, Ayoub, został uwikłany w zbrodnię, której nie popełnił, i zginął tragicznie. Aida nie zapomniała o tym i teraz chce się zemścić na człowieku, który, jak uważa, zdradził jej ojca – na jego najlepszym przyjacielu, Kamelu Pharaonym.


9. Powrót na listę hitu Motyli Książkowych od kilku lat – Dziadka i niedźwiadka Łukasza Wierzbickiego (Pointa): Książka autora Afryki Kazika, pod honorowym patronatem pani generałowej Ireny Anders, niezwykle ciekawie i zabawnie opowiada prawdziwą historię niedźwiedzia Wojtka – czworonożnego przyjaciela żołnierzy z Armii Andersa, który przebył z nimi cały szlak bojowy przez Iran, Irak, Palestynę, Egipt do Włoch. Brał udział w bitwie pod Monte Cassino, pomagał nosić ciężkie skrzynie z amunicją, dzięki czemu został uwieczniony w oficjalnym emblemacie 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii 2. Korpusu Polskiego.


10. Nowość – Od ujścia Wisły po Morze Czarne, Jakub Wozinski (Prohibita): Kolejna praca Jakuba Wozinskiego napisana z pełną pasją i nietuzinkową narracją historycznych relacji handlowych Polski. To jedna z niewielu prac na naszym rynku wydawniczym, która w kompleksowy sposób przedstawia historię gospodarczą naszej ojczyzny w odniesieniu do modnych obecnie pojęć szlaków handlowych oraz interesów geopolitycznych czy nawet geostrategicznych. Czytelnik sięgając po tę książkę otrzymuje pasjonujący szkic historyczno-polityczny, po lekturze którego wiele wydarzeń historycznych zostanie odczytanych w zupełnie inny sposób niż dotychczas.


Miejsca w drugiej dziesiątce:

11. Dług metafizyczny, Ireneusz Kania (Pasaże)
12. Krzyżem i przemocą, Adam Cioch (Letraprint)
13. Lechoń, rycerz i faun, Wojciech Wencel (Instytut Literatury)
14. An-Tin-Ji, Walter Hofer (Veda)
15. Rok magicznego myślenia, Joan Didion (Relacja)
16. Scalvus, Tymon Tymański (Części Proste)
17. Diuna, ród Atrydów, cz. 2, praca zbiorowa (Nonstopcomics)
18. Pomorze pod okupacją niemiecką, jesień 1939, praca zbiorowa (Instytut Pileckiego)
19. Dlaczego religie muszą ustąpić miejsca wyższej duchowości, cz. 1, Igor Witkowski (WIS2)
20. Szamańska choroba, Hugo Bader (HBM Hugo-Bader Mediay)

Uwaga: informacje o książkach pochodzą ze stron ich wydawców.

Dodaj komentarz