A testowa

Różne Rynek wydawniczy

Premiera muzycznego spektaklu w Polskim Radiu Chopin

Już dzisiaj, 1 marca o godz. 20.15 w mediach społecznościowych Polskiego Radia Chopin premiera w polskiej wersji językowej muzycznego spektaklu „Fryderyk i Fryderyka” opartego na listach Friederike Müller, jednej z uczennic Chopina. Wśród wykonawców zwycięzca 1. Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych – Tomasz Ritter.

Dotacje Rynek wydawniczy

Rusza nabór do V edycji Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO

Ponad 150 projektów literackich otrzymało już wsparcie w ramach czterech edycji Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO realizowanej przez KBF ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Celem konkursu jest wspieranie i promocja wartościowych inicjatyw wydawniczych nawiązujących do literackiego charakteru Krakowa, jego pisarskiego dziedzictwa oraz najważniejszych postaci i zjawisk życia kulturalnego. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 marca 2024 roku.

Analizy/podsumowania Rynek polski Rynek wydawniczy

GUS: Wskaźniki cen w styczniu 2024 r.

Według wstępnych danych w styczniu 2024 r. ceny produkcji sprzedanej przemysłu spadły zarówno w stosunku do grudnia 2023 r. – o 0,2%, jak również w porównaniu z analogicznym miesiącem poprzedniego roku – o 9,0%. Natomiast ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 3,9% w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku, a w stosunku do poprzedniego […]

yuiopo

yuiopo

Konkursy Konkursy literackie

XIV Ogólnopolski Konkurs Literacki FANTAZJE ZIELONOGÓRSKIE

Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra ogłasza XIV edycję otwartego konkursu literackiego Fantazje Zielonogórskie na opowiadanie fantastyczne inspirowane przeszłością, teraźniejszością lub przyszłością Zielonej Góry.

Konkursy Różne

Muzeum Niepodległości w Warszawie ogłasza Konkurs Jednego Wiersza

Muzeum Niepodległości zaprasza na czytanie autorskich dopisków do baśni Marii Konopnickiej w wykonaniu Natalii Malek, Joanny Mueller, Anny Nasiłowskiej i Agnieszki Wolny-Hamkało oraz na Turniej Jednego Wiersza.

Konkursy Konkursy literackie Rynek wydawniczy

Wyniki III edycji Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO

30 twórców i twórczyń zostało laureatami i laureatkami tegorocznej edycji Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO realizowanej przez KBF ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Wśród wyróżnionych projektów wydawniczych znalazły się zarówno inicjatywy prozatorskie, poetyckie czy reportażowe, jak i ilustratorskie, translatorskie oraz redaktorskie podjęte m.in. przez Radka Raka, Krystynę Dąbrowską, Małgorzatę Nocuń, Macieja Stroińskiego, Jakuba Woynarowskiego czy Artura Wabika.

Konkursy Konkursy Konkursy PTWK Różne

Ogłoszono wyniki konkursu na najpiękniej wydaną Książkę Lema

30 listopada ogłoszono wyniki zorganizowanego przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek we współpracy z Biblioteką Uniwersytecką w Warszawie konkursu na Najpiękniej wydaną książkę Stanisława Lema. Miło nam poinformować, że Jury wyróżniło książki Wydawnictwa Literackiego, przyznając mu: Honorową Nagrodę Specjalną za serię książek z lat 1759-1974 w opracowaniu Daniela Mroza oraz serię wydawaną od 2012 roku w opracowaniu […]

Konkursy Konkursy Konkursy PTWK Różne

Konkurs na najpiękniej wydaną Książkę Lema

W środę 10 listopada 2021 odbyło się posiedzenie Sądu Konkursowego konkursu na najpiękniej wydaną książkę Stanisława Lema, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek we współpracy z Biblioteką Uniwersytecką w Warszawie. Jurorzy : Magdalena Frankowska, Ryszard Kajzer (przewodniczący), Ryszard Kryska, Grzegorz Sowula i Anna Wołodko oceniali 66 wydań, wyselekcjonowanych uprzednio przez jury wstępne ze 147 zgłoszonych. […]